przejdź do Sochaczew.pl
101307 odwiedzin
"Lekcja śpiewu"

SPOTKANIE Z SEKCJĄ ŚPIEWACZĄ W MOK SOCHACZEW

 

Dnia 29 marca 2017 dzieci z grupy VI „Promyki” w ramach realizacji Planu Współpracy z Instytucjami Kulturalno-Oświatowymi i Sportowymi w Sochaczewie wybrały się do Miejskiego Ośrodka Kultury na spotkanie z Panem Piotrem Milczarkiem i wspólną naukę śpiewu.

Wykwalifikowany muzyk Pan Piotr rozpoczął zajęcia od ćwiczeń wokalnych oraz treningu przepony. Dzieci dowiedziały się jak wygląda rozśpiewanie przed występem. W kolejnej części spotkania poznaliśmy budowę i przeznaczenie mikrofonu. Okazuje się, że nie zawsze trzeba z niego korzystać, są takie miejsca jak np. opera gdzie artyści mają na tyle piękne i donośne głosy, że mikrofon podczas występu jest zbędny.

Dzieci dowiedziały się również, że bardzo ważne jest to, aby ktoś kto chce zostać dobrym wokalistą uczył się wyraźnie mówić. Piosenkarz musi dbać o język swoich wypowiedzi, poprawność artykulacyjną i fonetyczną – to ucieszyło przedszkolaków bo zdali sobie sprawę z tego, że nasza dotychczasowa nauka nie pójdzie w las. Nie bez powodu na co dzień uczymy się poprawnie mówić.

Pan Piotr z pomocą swoich uczennic Oliwki Gozdek absolwentki naszego przedszkola i jej koleżanki Zuzanny przeprowadził pokazową lekcję nauki śpiewu. Oliwia przepięknie zaśpiewała piosenkę „Słowa wokół nas” a jej koleżanka wykonała utwór „Choć pomaluj mój świat” zespołu Dwa plus Jeden. Jesteśmy dumni ze starszych koleżanek. Kolejnym etapem lekcji było udzielenie przez Pana Piotra wskazówek co do poprawności wykonania utworów, wskazanie co poszło dobrze a nad czym jeszcze trzeba popracować.

Wszystkie przedszkolaki wzięły również udział we wspólnej nauce śpiewu znanej piosenki „Kaczka dziwaczka”. Wiele radości sprawiła dzieciom możliwość występu na zakończenie spotkania. Przemiła atmosfera jaką stworzył Pan P. Milczarek zmotywował do występu przed większą publiczności prawie wszystkich przedszkolaków. Dzieci miały okazję zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę z użyciem mikrofonu. Chętnych było bardzo dużo jednak czas pozwolił nam na zaprezentowanie tylko kilku piosenek. Dzieci bez wahania po występie poddały się fachowej ocenie Pana Piotra i z godnością przyjęły uwagi. Jedna z dziewczynek urzekła swoim występem nauczyciela śpiewu i dostała zaproszenie na przesłuchanie. Kto wie może za kilka lat to inne przedszkolaki przyjdą posłuchać jak śpiewa kolejna wychowanka naszego przedszkola. Dziękujemy Panu Milczarkowi za profesjonalne zorganizowanie spotkania i liczymy na dalszą współpracę.

 

Opracowała: P.Chojnacka

Zapraszamy do galerii :)

  

A A A
15.04.2017
godz.17:50
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość