przejdź do Sochaczew.pl
109671 odwiedzin
"Sowia Dziupla"

„Sowia Dziupla”

Dnia 07.12.2017 w naszym przedszkolu zawitali wyjątkowi goście. Pasjonaci „nocnych łowców” - pragnący dzielić się swoją wiedzą o tych pięknych i tajemniczych stworzeniach. Zajęcia zostały poprowadzone w formie obustronnej interakcji – rozmowa z dziećmi, zagadki. Przedszkolaki poznały dwie sowy: Płomykówka i Puszczyk. Obie są sowami nocnymi, co można rozpoznać po czarnych oczach. Dzieci dowiedziały się, że sowy to bardzo „ciche” stworzenia, dźwięk jaki wydają podczas przemieszczania się jest praktycznie niesłyszalny. Podczas spotkania przypomniano dzieciom, jak należy zachować się w lesie, co jedzą sowy i, że mają bardzo dobry słuch.

 Po tak ciekawie rozpoczętym spotkaniu nadszedł długo wyczekiwany przez dzieci moment prezentacji sów. Pan z użyciem rękawicy sokolniczej wyciągnął z klatki i zaprezentował dzieciom Płomykówkę – sowę nocną, najczęściej zamieszkującą stare stodoły i strychy. Przedszkolaki z odwagą przystąpiły do pogłaskania sowy i zgodnie stwierdziły, że jest ona bardzo miękka i puszysta. Kolejną zaprezentowaną sową była sowa Puszczyk - tej dzieci nie mogły pogłaskać, gdyż jest ona drapieżną sową zamieszkującą lasy. Puszczyka można spotkać również w parku jest to sowa nocna, a jej kolory piór powodują, że jest niezauważalna dla innych drapieżników.

Celem spotkania było budowanie wśród dzieci świadomości ekologicznej w zakresie obecności sów w sąsiedztwie człowieka.

Dziękujemy za spotkanie i przekazanie wielu ciekawych informacji. Mamy nadzieję, że zaprocentuje to zwiększeniem świadomości na temat tych ciekawych stworzeń, a co za tym idzie zwiększeniem liczebności sów w naszym kraju.

 

P. Janikowska 

A A A
10.12.2017
godz.19:26
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość