przejdź do Sochaczew.pl
109676 odwiedzin
"Spotkanie wigilijne - Pszczółki"

W dniu 12.12.2017r. w grupie VI - „ Pszczółki” odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców, którego tematem były: „Ozdoby świąteczne”. Nasza sala zamieniła się w pracownię plastyczną.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną zabawą przy piosence „Sanna”. Następnie dzieci zaśpiewały piosenki o Mikołaju, ilustrując ich treść ruchem. Rozwiązywały zagadki słowne o tematyce świątecznej, wskazując odpowiedni przedmiot i podając jego nazwę. Podczas kolejnej zabawy otrzymały sylwety choinkowych bombek, a ich zadaniem było odnalezienie osoby posiadającej bombkę w tym samym kolorze i utworzenie małych kółeczek.

Nie zabrakło również elementów czytania- dzieci ułożyły z liter ( naklejonych na sylwetach bombek) wyraz „bombki” - wyodrębniały kolejne głoski, określały ich liczbę.

W dalszej części spotkania nauczycielki zaprosiły rodziców i dzieci do wspólnego wykonania ozdób świątecznych. Na stolikach znajdowały się różne artykuły papiernicze, potrzebne narzędzia oraz gałązki pochodzące z drzew iglastych. Wszyscy uczestnicy z zapałem przystąpili do pracy, wykazując przy tym wiele pomysłowości i kreatywności. Dzięki takiej formy współpracy łatwiej nawiązać serdeczne relacje z rodzicami. Stwarzają również okazję do integracji rodziców dzieci z tej samej grupy.

Widok świątecznego drzewka oraz wieszanie własnoręcznie wykonanych bombek sprawiły, że atmosfera zrobiła się iście świąteczna.

Na zakończenie zajęcia nauczycielki podziękowały rodzicom za przybycie oraz za wykonanie

świątecznych ozdób ( stroików. kartek, bombek).

 

 

 

Hanna Kujawa

A A A
17.12.2017
godz.17:25
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość