przejdź do Sochaczew.pl
123639 odwiedzin
"Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek"

Bajkowe postacie stanowią nieodzowny element dzieciństwa. Dlatego też w Miejskim Przedszkolu nr 1, świętowaliśmy poświęcony im dzień.

Bajkowe postacie to przyjaciele naszych dzieci. Wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Towarzyszą im w życiu, wpływając na rozwój.

Ogromna rola i funkcja bajki w życiu dziecka jest niezaprzeczalnym faktem. Spektrum jej działania jest niezwykle szerokie. Wiedzie ku kreowaniu i rozwijaniu dziecięcej fantazji. Uczy, bawi, przekazuje ważne prawdy życiowe. Niejednokrotnie ukazuje przyczynę i skutek ludzkiego zachowania, a także oswaja dziecięce lęki. Bajkowe postacie poruszają pojęcie >dobra< i >zła<.

Przedszkolaki z naszego przedszkola, uczciły ten radosny dzień, przebierając się za swoich ulubionych bohaterów. Były tym niezwykle podekscytowane. Tego dnia w przedszkolu miały miejsce zabawy, wymagające od dzieci wykazania się znajomością treści bajek. Zaś dla kadry pedagogicznej była to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród przedszkolaków.

Zapraszamy do galerii:)

K.Grzelak   

A A A
02.12.2018
godz.10:18
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość