przejdź do Sochaczew.pl
123643 odwiedzin
"100 - lecie odzyskania Niepodległości"

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

W piątek - 9 listopada w Miejskim Przedszkolu nr 1, miały miejsce wyjątkowe obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci świętowały ten dzień z postawą w pełni patriotyczną. Ta wyjątkowa data, będąca bliska nam wszystkim, została podkreślona uroczystymi występami przedszkolaków. Każda z grup zaprezentowała wiersz, a także pieśń o tematyce umiłowania do ojczyzny. Wraz z wybiciem godziny 11:11, budynek przedszkola wypełniły dźwięki i słowa pieśni, która łączy - Hymnu Polski. Owe poczynania uświadomiły dzieciom sens Narodowego Święta Niepodległości. Miały na celu kształtowanie postawy patriotycznej i poczucie wspólnoty.

W związku z tak symboliczną - setną - rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w dalszym ciągu w roku przedszkolnym, poprzez szereg działań, będziemy kształtować tożsamość narodową przedszkolaków.

Naszym edukacyjnym założeniem jest wyzwolenie w dzieciach ugruntowanej miłości do Ojczyzny. Dzieci poznają wybrane elementy historii państwa polskiego, zgłębią tradycje, zwyczaje i obrzędy ludowe, które wyróżniają nasz naród, spośród innych.

Dzięki tej wiedzy, nasi mali patrioci, będą czynnie współuczestniczyć w pielęgnowaniu wartości regionalnych i narodowych, dostrzeganiu piękna swego regionu, jak i kraju. To z kolei przygotuje je do życia społecznego oraz do czynnego uczestnictwa w kulturze.

Zapraszamt do galerii:)

K.Grzelak

  

A A A
02.12.2018
godz.14:58
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość