przejdź do Sochaczew.pl
130184 odwiedzin
"Mikołajki"

- Jest, jest! Przyjechał wielkimi saniami. Już wchodzi do środka, dźwigając wór z prezentami!

❄❄❄ Święta Bożego Narodzenia to czas oczekiwania - wszystko nabiera świątecznego nastroju... ❄❄❄

 

Bardzo istotną kwestią jest zaznajamianie dzieci z tradycją i obyczajami związanymi z owymi świętami. Tego typu działania kształtują tożsamość narodową oraz wprowadzają dzieci w sferę tradycji i kultury.

 

W naszym przedszkolu zapanowała iście świąteczna atmosfera. Wraz z nadejściem grudnia, odwiedził nas Święty Mikołaj - postać wyczekiwana przez każdego przedszkolaka.

Wiara dzieci w Świętego Mikołaja sprawiła, iż w czasie oczekiwania na jego przybycie, wykazały się one dużą dozą cierpliwości, empatii, a także wysiłku - przygotowały szereg prac plastycznych, uczyły się piosenek o Mikołaju, rozmawiały o wymarzonych prezentach, dzieląc się tym samym swoimi pragnieniami.

 

 

Ukoronowaniem tego wydarzenia, które wraz z dziećmi odczuwaliśmy wspólnie, była przedświąteczna zabawa. Bal karnawałowy, bo o nim mowa, stanowił swoistą wisienkę na torcie tegoż radosnego i niezwykłego dnia. Nasze przedszkole zostało wypełnione dźwiękami muzyki oraz swobodnym, jakże pogodnym dziecinnym gwarem i śmiechem.

 

Każda aktywność naszego przedszkola uczy tego, co najważniejsze - w tym przypadku doświadczeń emocjonalno-społecznych (wdrażanie do życia w grupie społecznej przez naukę oraz czerpania satysfakcji ze wspólnej zabawy), a także przeżyć sensoryczno-motorycznych i poznawczych (wdrażanie do uważnego słuchania i obserwowania, doskonalenie spostrzegawczości wzrokowej i sprawności manualnej) - bowiem uważamy, iż troska o dziecko to najwyższy z priorytetów.

 K. Grzelak 

 

  

A A A
13.01.2019
godz.09:45
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość