przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
171183 odwiedzin
"Akademia Aquafresh" zajęcia II

Dnia 21.10.2015 w grupie III "Świerszcze" odbyły się drugie zajęcia w ramach akcji Akademia Aquafresh. Dzieci wysłuchały opowiadania o kolejnej przygodzie w Pastusiowej Krainie. Wprowadzono pojęcia "ząb mleczny" , "ząb stały" i "dziąsło" . Przedszkolaki nauczyły się rymowanki - pokazywanki

"Najpierw ząbek siedzi w dziąśle - tam ukryty jest, bezpieczny, potem rośnie pomalutku i już mamy ząbek mleczny. Później kiwa się na boki, coraz bardziej dokazuje i by wyrósł ząbek stały, w końcu z dziąsła wyskakuje."

W kolejnej części zajęć dzieci obejrzały film edukacyjny pt. Skąd się biorą zęby", dowiedziały się gdzie są ukryte, jak się nazywają i ile mamy zębów mlecznych. Z kolejnego filmu edukacyjnego pt. Co powinniśmy wiedzieć o szczoteczce do zębów" dowiedzieliśmy się po co należy wymieniać szczoteczkę i jak często należy to robić.

"Chcę mieć zęby zawsze zdrowe, mocne oraz lśniące, więc wymieniam swą szczoteczkę raz na trzy miesiące."

Na zakończenie zajęć dzieci wzięły udział w zabawie ruchowej pt. "Czas na nową szczoteczkę" i w zabawie dydaktycznej podsumowującej zajęcia "Prawda czy fałsz". Zapraszamy do galerii :) 

A A A
28.10.2015
godz.11:15
 
kontakt