przejdź do Sochaczew.pl
143280 odwiedzin
"Badacze wody"

Dnia 25.10.2016 (wtorek) dzięki uprzejmości Pani Aliny Okraskiej – nauczycielki przyrody i ekologii z Gimnazjum nr 1 w Sochaczewie oraz jej uczniów, dzieci z grupy VI „Promyki” miały okazję uczestniczyć w zajęciu ekologicznym pt. „Badacze wody”.

Przedszkolaki pod opieką nauczycielki oraz starszych kolegów aktywnie uczestniczyły w eksperymencie – badały czystość wody używając do tego prawdziwego mikroskopu, co wywołało u dzieci duże zaciekawienie i chęć aktywnego udziału w badaniu. Eksperyment poprzedzony krótką prezentacją i pogadanką na temat różnych rodzajów wód występujących na świecie. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością tematu, potrafiły doskonale odróżnić wodę słodką od słonej i podać środowisko jej występowania.

W kolejnej części spotkania dzieci przy pomocy gimnazjalistów wykonały naturalny filtr wody składający się z drobno zmielonego węgla, pisaku oraz żwiru. Samodzielne przefiltrowanie wody okazało się wspaniałą zabawą. Następnie dzieci wzięły udział we wspólnym układaniu puzzli „kropla wody”, wszyscy zgromadzeni wykazali się ogromną cierpliwością i zaangażowaniem, dzięki czemu doprowadzili pracę do końca. W końcowym etapie spotkania wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie o tematyce „Czysta woda zdrowia doda”. Każdy przedszkolak otrzymał certyfikat z udziału w zajęciach, a gimnazjaliści słodki poczęstunek i ogromne brawa młodszych kolegów.

Dziękujemy Pani Alinie Okraskiej za zaproszenie i przepięknie przygotowane zajęcie. Liczymy na dalszą współpracę.

Zapraszamy do galerii :)

Tekst: P.Chojnacka

  

A A A
06.11.2016
godz.16:44
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość