przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
171183 odwiedzin
Koncert akordeonowy w Naszym Przedszkolu

 

Muzyka ,jako jedna z dziedzin sztuki odgrywa ogromną rolę w życiu każdego dziecka. Stanowi pewien rodzaj odprężenia psychicznego, wzbogaca doświadczenia, rozwija uczucia i wyobraźnię ,dostarcza dużo radości i  piękna. Ponadto częsty kontakt z muzyką przyczynia się do kształtowania jego emocjonalnego i poznawczego stosunku do otaczającego go świata.  Dlatego tez dbając o wszechstronny rozwój naszych wychowanków grupa Jagódki 11 stycznia 2017 gościła Adama Zielińskiego muzyka - akordeonistę , który bardzo urozmaiconym repertuarem rozbudził w dzieciach chęć do wspólnego śpiewania.

Dzieci z grupy II Jagódki i IV Słoneczka miały okazję zapoznać się z instrumentem, poznać jego budowę i sposób funkcjonowania. Prezentowane melodie , piosenki oraz opowieści przeplatane muzycznymi nawiązaniami stanowiły dla dzieci nie lada atrakcję .

Przedszkolaki żywo uczestniczyły w koncercie , śpiewały, wyklaskiwały rytmy utworów. Wspólne muzykowanie, śpiewanie z Panem Adamem porwało dzieci do tańca. Krzysio Czubak z grupy Jagódki do tańca poprosił sprawującą w tym czasie obowiązki służbowe Panią Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Sochaczewie Panią Marię Olędzką. Po koncercie dzieci mogły przyjrzeć się dokładnie instrumentowi. Dzieci gorącymi oklaskami podziękowały  Panu Adamowi za występ i zapraszały na kolejny.                                                Tekst: A.Jóźwiak

Zapraszamy do obejrzenia galerii

 

                                                                                                                  

 

A A A
16.01.2017
godz.23:07
 
kontakt